Hrvatska još jednom želi motivirati svoje građane da svojim angažmanom doprinesu razvoju filantropije u Hrvatskoj. Vrijeme je za još jedan Tjedan filantropije koji ove godine počinje 1. listopada, upravo na Europski dan filantropije i zakladništva, a traje sve do 10. listopada.
Pred vama su brojna događanja u koja se možete uključiti, a sve s ciljem ukazivanja na vrijednosti filantropije odnosno čovjekoljublja i solidarnosti koje su u vremenu u kojem živimo pokazale i dokazale važnost i ljepotu dobrote i brige o drugima.
Tjedan filantropije odvija se diljem Hrvatske ali i Europe. Hrvatska je tako osigurala brojna događanja od obale do kontinenta, ali i online događanja kojima možete pristupiti iz svakog kutka Lijepe naše. I ove se godine ističe promotivni film o filantropiji, koji ima važnu ulogu u tome da vas potakne na dobrotu.

Glavni grad Hrvatske ove godine ima sjajnu akciju. Zaklade Zajednički put i Solidarna okupljaju dionike socijalne politike Grada Zagreba na javnom savjetovanju „Horizontalna suradnja i građanska solidarnost kao poluge socijalne politike Grada Zagreba“. Cilj je ojačati dijalog s gradskim vlastima te staviti fokus na prevenciju siromaštva, zaštitu ljudskih prava i socijalnu sigurnost svih stanovnika Zagreba.
Pula ove godine ima niz zanimljivih događaja. Bit će tu „Lov na filantropsko blago“ ali i akcija „Hrvatska volontira“ koja ima cilj poticanja korporativne filantropije te povezivanja poslovnog i civilnog sektora. Hrvatska gospodarska komora imat će i predavanje na temu „Poticanje korporativne filantropije“. U suradnji sa Dječjim vrtićem Maslačak, sa djecom iz vrtića izradit će se hotel za kukce.
mšm
Foto: promo