/Umirovljenici na kavi s gradonačelnikom: Za većinu njihovih problema pronađena rješenja

Umirovljenici na kavi s gradonačelnikom: Za većinu njihovih problema pronađena rješenja

Više od pedesetak našičkih umirovljenika došlo je na ‘Kavu s gradonačelnikom’ Našica, Krešimirom Kašubom. Ovaj neformalni susret omogućuje starijim građanima da iznesu svoja pitanja i brige vodstvu grada, a inicirala ga je Gradska udruga umirovljenika Našice. Najavljeno je da će se prije ljeta otvoriti Centar za starije, a raspravljalo se i o raznim pitanjima komunalne problematike. Iz Grada tvrde da su za većinu problema koje su iznijeli umirovljenici pronađena rješenja.

“Naši su članovi, ali i drugi umirovljenici, imali priliku iznijeti sve one probleme s kojima se svakodnevno susreću u svojim sredinama”, izjavio je predsjednik Gradske udruge umirovljenika Našice Ivica Kozina te naglasio da je izravna komunikacija najbolji način rješavanja potreba najstarijih sugrađana. Smatra da se radi o odličnom projektu te je pohvalio suradnju s Gradom i vidljive rezultate prošlogodišnje kave. Uz Kozinu, na kavi je bila i predstavnica ostalih umirovljenika s našičkog područja, predsjednica Udruge umirovljenika Zoljan plus 50 Ružica Ivanek.

“Organiziranje ovakvog vida neformalnog susreta izvrstan je temelj za jačanje povjerenja i izravnu komunikaciju između Gradske uprave i najiskusnijih članova naše zajednice”, naglasili su iz Grada Našice te dodali da se radi o primjeru dobre prakse pronalaska brzih rješenja za lokalne probleme.

Umirovljenici su htjeli riješiti probleme vezane uz uređenje parkova i perivoja, uslužnu košnju, organizaciju centra grada i javnog prijevoza, održavanje groblja, čišćenje korita rijeka i slično. Gradonačelnik je tvrdio da će se većina upita umirovljenika riješiti u kratkom roku.

Centar za starije je u završnoj fazi

“Ovo mi je jedan od najdražih i možda najboljih projekata u ovom i prošlom mandatu koji je uistinu uspio”, istaknuo je Kašuba te naglasio da mu je zadovoljstvo pričati s umirovljenicima s obzirom na to da su u pet godina puno ostvarili.

Stiže još jedna isplata: Odnosi se na gotovo 20.000 korisnika, a evo o kojem je iznosu riječ

Kašuba je podsjetio da je na prvoj ‘Kavi s gradonačelnikom’ 2022. godine prvo pitanje bilo o tome kad će biti napravljen dom za umirovljenike. Do kraja te godine osigurana su sredstva za Centar za starije koji je trenutačno u završnoj fazi. Stavljanje u funkciju se planira nakon dobivanja uporabne dozvole u lipnju. Gradonačelnik je izrazio nadu da će Centar postati ‘druga kuća’ umirovljenika te ih je uputio da traže dodatne informacije u Gradskoj upravi s obzirom na velik interes.

mšm

Foto: Facebook/Grad Našice